Dzień dobry drodzy rodzice 🙂
Jestem Mały Staś i zarządzam tym wspaniałym miejscem. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne wam informacje oraz odpowiedzi na nurtujące was pytania. Jeżeli jakaś kwestia interesująca was została pominięta, proszę o kontakt. Na pewno znajdziemy rozwiązanie.
Miłego dnia 🙂
1. Jak zapisać swoją pociechę do żłobka

 

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać bezpośrednio w naszej placówce (ul. Mickiewicza 2B w Lewinie Brzeskim) lub ze strony internetowej (malystas.pl, w zakładce “do pobrania”.

Wypełniony formularz podpisany przez wszystkich prawnych opiekunów należy złożyć wraz z opłatą rekrutacyjną (300 PLN, opłata jednorazowa) w placówce “Małego Stasia”

Rekrutacja odbywa się cały rok i zależna jest od ilości dzieci w żłobku. Każdemu dziecku przysługują 4 godziny adaptacyjne, które są bezpłatne.

Po zaakceptowaniu przez państwa statutu oraz regulaminu (dostępny w zakładce do pobrania) następuje podpisanie umowy (“Mały Staś” jest placówką prywatną).

Wszelkie dodatkowe informacje na temat rekrutacji zostaną Państwu udzielone telefonicznie lub bezpośrednio w placówce “Małego Stasia”:)

2. Jak przygotować siebie i dziecko do pobytu w "Małym Stasiu"

 

Drodzy rodzice, jak się zapewne domyślacie, początki zawsze są trudne. Najważniejsze jest nastawienie. Musicie mieć świadomość że zostawiacie swoje pociechy pod opieką profesjonalnych opiekunów z wieloletnim stażem pracy. 

Dzieci na samym początku przygody ze żłobkiem, zawsze są zdezorientowane a czasem nawet złe gdyż z niewyjaśnionych przyczyn mama nagle zniknęła z pola widzenia. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka przydatnych sposobów na przygotowanie się do pobytu w “Małym Stasiu”

a) stopniowo przygotuj dziecko do tego, rodzice czasem znikają z pola widzenia np: zostawiaj je na chwilę same na dywanie z zabawkami aby bawiło się same i wyjdź z pokoju.

b) stopniowo odzwyczajaj dziecko od ciągłego przebywania na twoich rękach (przestań je cały czas nosić)

c) jeżeli to robiłeś/aś…..przestań wykonywać polecenia dziecka. Dziecko nie wie co jest dla niego dobre bo nie zna świata

d) przestań pytać dziecka czy możesz coś zrobić lub wykonać jakąś czynność np: Czy mama może iść do kuchni zagrzać zupkę?…….po prostu idź zagrzać zupkę i nie koniecznie zabieraj ze sobą dziecko

e) ucz dziecko samodzielności. Jeżeli dziecko jest w stanie zrobić coś same niech to zrobi

f) przygotuj siebie na rozstanie z dzieckiem. Pozostawienie dziecka w żłobku pozwoli Ci zmienić swój plan dnia. Podjąć nowe aktywności i załatwić wiele spraw.

g) Pamiętaj:) dzieci po okresie adaptacyjnym, świetnie się bawią. Mają wiele zajęć, aktywnie i radośnie spędzają czas co pozytywnie wpływa na ich rozwój:) 

PS:) Dobrze zmęczone dziecko…..szybko idzie spać. Wieczór jest dla Ciebie 🙂

Trudne pytania, jeszcze trudniejsze odpowiedzi

Czy moje dziecko dostało jeść?

Pytanie które jest często mylone z tym czy dziecko zjadło. Dzieci zawsze dostają jeść zgodnie z tym co jest w jadłospisie. Niestety nie można odpowiadać za to czy dziecko zjadło. Dzieci na ogół w grupie jedzą inaczej niż w domu. Mniej wybrzydzają i jedzą samodzielnie chyba że nie umieją, wówczas są karmione. W żłobku nie podjadają nic między posiłkami co skutkuje zazwyczaj pochłonięciem regularnych posiłków.

 

Czy moje dziecko płakało?

Zazwyczaj dzieci które są już zaadoptowane nie płaczą. Głównie wyją bo się złoszczą lub próbują coś wymusić:) Aby rozróżniać płacz od wycia należy udać się na specjalne szkolenie do tajnego ośrodka badań introspekcji w głębi lasu:)

 

Proszę podać mu coś na gorączkę

Szanowni Państwo jeżeli wasze dziecko czuje się źle, natychmiast zostaniecie poinformowani. Natomiast nie zostaną mu podane żadne leki. Leki mogą być podane przez personel żłobka tylko w przypadku zaleceń lekarza i pisemnej zgody i prośby wszystkich prawnych opiekunów.

 

I jak było?

………..to oczywiste że fajnie jak w kombajnie:)

 

 

Właścicielem marki “Mały Staś” jest firma:

Reh-art Barbara Janek

ul. Mickiewicza 2B

49-340 Lewin Brzeski

NIP: 7471106799

NR KONTA: 77 8870 0005 2003 0198 0475 0001

Poniedziałek od 6:00 do 17:00
Wtorek od 6:00 do 17:00
Środa od 6:00 do 17:00
Czwartek od 6:00 do 17:00
Piątek od 6:00 do 17:00
Sobota zamknięte
Niedziela zamknięte
KONTAKT
Skip to content